laupäev, 20. veebruar 2021

Arvamusavaldusest tõusid küsimused - kas tulevad ka vastused...?



Arupärimine oli adresseeritud volikogu aseesimehele Tiina Teppanile

18. veebruari 2021. a volikogu istungil esitas opositsioon kaks arupärimist.

Esimene oli adresseeritud Jõgeva vallavolikogu aseesimehele Tiina Teppanile, kus soovisime Jõgeva vallavolikogu aseesimehelt, proua Tiina Teppanilt, vastust tema hariduse osas. 

Milles siis küsimus? 

Teema tõusis päevakorda, kui volikogu liige Tiina Teppan avaldas oma arvamusloo „Kuningas on alasti“. Mitme, selleks ajaks opositsiooni jäänud, volikogu liikmega võtsid ühendust valijad, kes väitsid, et antud koo allakirjutaja ei vea ise sellise ajaleheloo kirjutamisega välja, sest tema haridustee on lühikeseks jäänud. Uuesti pöörasid meie valijad tähelepanu vallavolikogu aseesimehe Tiina Teppani haridusele siis, kui ta vallavolikogu aseesimeheks valiti ja seadsid tema kompetentsi küsimärgi alla.

Pean ütlema selguse huvides, et ei tunne vallavolikogu aseesimeest Tiina Teppanit varasemast ajast, seega ei tea ka tema kirjutamise võimeid ja haridustaset. Aga kui mitmele opositsioonis olevale volikogu liikmele samasugune info oma valijatelt „kätte tuli“, siis otsustasime, et küsime otse algallikast ehk siis vallavolikogu aseesimehelt Tiina Teppanilt endalt. Olles kohaliku omavalitsuse valimiste andmetes kirjutanud ja vallavolikogus ennast tutvustades väitnud, et  omab keskharidust ja/või kutsekeskharidust (õppis lasteaednikuks),  siis vastata küsimusele, missugune on tema haridustase, ei tohiks ju raske olla. Kuna tean mõnda juhtumit, kus valimistel on volikogusse kandideerijad oma haridust ebaõigesti esitanud, siis on kindlasti mõtekas algallikalt ehk siis vallavolikogu aseesimehelt, Tiina Teppanilt, endalt uurida tema haridustaset.

Niisiis saigi arupärimine koostatud ja volikogu istungil üle antud.

Volikogu esimees Peep Põdder võttis arupärimise vastu Enn Kivilt ja teavitas kohe, et sellele arupärimisele ei vastata, sest KOKS § 26-st lähtuvalt ei saa volikogu liikmed üksteisele arupärimisi esitada, aga arupärimine esitati vallavolikogu aseesimehele Tiina Teppanile, kes on volikogu poolt valitud sellele kohale ja tegemist ei ole siiski mitte lihtsalt "teise volikogu liikmega". 

Ega midagi – kirjutasin istungi ajal uue arupärimise ja esitasin selle kantselei juhatajale ja palusin samale küsimusele vastata, viidates Jõgeva valla põhimääruse § 21-le  .

Saabus vaheaeg ja volikogu esimees Peep Põdder astus minu juurde ja selgitas, et ikkagi ei vastata esitatud küsimusele, sest see ei ole seotud küsimusega, mis puudutavad isiku võimkonda reguleerivate õigusaktide täitmist. Tuletasin siis volikogu esimehele meelde tema poolt esitatud arupärimist Jõgeva linna tiikide  kõrkjate osas, aga eks iga inimene käitubki erinevalt. 

Viisakusest volikogu liikmete vastu vastasin mina abivallavanemana ka sellistele arupärimistele, mis ei puudutanud  minu võimkonda reguleerivaid õigusakte või mis õigusakti siis tiikide niitmine kõrkjate osas oli!? Või siis volikogu liikme Arvo Sakjase arupärimine minu facebooki postituse osas. Kui vastata ei olnud võimalik, proovisin huumoriga vastusele läheneda, aga kuidas sai olla seotus õigusaktide täitmisega minu fb kirjutatud kommentaar??? 

Kuna minul ei olnud midagi varjata, siis vastasin kõikidele arupärimistele - siit jõuame järgmise teemani.

Kui volikogusse kandideerida, siis on avalikuks infoks kandideerija haridus, seega on arusaamatu, miks väita, et vallavolikogu aseesimehe Tiina Teppani arupärimisele ei vastata? 

Tekivad ju tahest tahtmata küsimused - kas ongi siis midagi varjata?

Kas volikogu liikme valija peabki arvama, et valimistel esitatud andmed võivad olla ebaõiged või saabki valimistel vassida haridustasemega? Tegelikult on oluline, et volikogusse kandideerija oleks aus ja avatud ning sooviks mõelda esmalt vallale ja alles siis omakasule. On oluline, et ta on tegus ja tahab panustada oma valda. Küsimused võivad tõusta aga siis, kui valijatele on ebaõige info esitatud. Aga kas siis on? Või siiski ei ole? Ja küsimused jäävad? Kui arupärimisle ei vastata, eks siis peab uurima valimiskomisjonilt, sest valimiskomisjonile esitatud andmed peavad olema tõesed. 

Igatahes küsimused jäävad ja ei kao enne, kui vastused selguvad? 

Tule homme-ülehomme tagasi ja siis räägin teisest arupärimisest, mis opositsioon esitas vallavanem Aare Olgole. 😉

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Tere

Ära ole nii silmakirjalik! Kui kevadel need jooksiklased
pooli vahetasid, siis oli ju kõik kõige paremas korras?
Ei olnud mitte midagi viga ei Tiinal, ega vendadel, polnud
neil siis mitte mingit haridust ja vaevalt nad nüüd midagi
omandanud on, kuid Sinu jaoks see siis probleem polnud.
Nende jooksiklaste jaoks oli oluline vaid mõjuvõim ja raha
mille vastu nad endi olematud põhimõtted vahetasid, loodan
et oled sellest nüüdseks aru saanud. Tegelikult pead sa neid
jooksiklasi taevani tänama, sest enda valimisliidu „Vooremaa“
1 häälega volikogus, võtsid sa jackpoti ja said „abi“ vallavanemaks,
sellega oled sa vähemalt 2 korda edukam, kui seltsimees Kepp.

Sellest artiklist võib lugeda, et selle on kirjutanud
„Tiina Teppan Jõgeva volikogu liige, Reformierakond“.
Tiina Teppan astus reformierakonnast välja 1.06.2020,
seega loomulikult on see artikkel talle kuskil kirjutatud.
Lihtsalt artikli tegelik autor polnud sellest infost teadlik
(Või lihtsalt unustas), et Tiinat reformierakonna nimekirjas
enam pole. Tiina ilmselt luges selle artikli läbi, kuid ei saanud
täpselt loetust aru ja sellepärast sinna viide reformierakonnale
sisse jäigi.

Kui Sind juba teiste haridus nii väga huvitab, siis
oleks viisakas, kui sa enda koolid ka välja tood. Edu sulle igaveses
opositsioonis, see sobib Sulle kordades rohkem.

Terje Rudissaar ütles ...

Mind huvitab volikogu aseesimehe haridus ainult niipalju, kas ta on andnud tõest infot, kui KOV valimistel kandideeris ehk siis, kas kõik, mis ta on rääkinud oma haridusteest on tõde või on tegemist ebaaususega.
Minu haridusteest rääkides: Olen omandanud Jõgeva keskkoolis algteadmised juurdelõikusest ja õmblemisest. Pärast Jõgeva keskkooli lõpetamist õppisin Tallinna 19 tehnikakoolis kaks ja pool aastat ja mille lõpetasin 1985 aastal. Seejärel omandasin raamatupidaja hariduse Tartu Täiskasvanute Koolituskeskuses, mille lõpetasin 1994 aastal. Siis oli pikem vahe, kus tegelesin ainult täiendõppega, aga 2008 aastal asusin õppima Tartu Ülikooli, mille lõpetasin 2012 aastal. Minu lõputöö pälvis tähelepanu ja tunnustuse.https://loimik.kultuur.ut.ee/2012/terje-rudissaar/
Ja pärast seda asusin uuesti Tartu Ülikooli ja õppisin kutsepedagoogikat, mille lõpetasin 2016 aastal.